
webermin brizgani omet
Opis izdelka
Mineralni obarvani plemeniti omet za dekorativno zaščito objektov pred atmosferskimi vplivi. webermin brizgani omet spada v skupino klasičnih plemenitih ometov in je primeren predvsem za obnovo objektov.
webermin brizgani omet je vodoodbojen, visoko paroprepusten, odporen proti alkalijam, zmrzovanju in dimnim plinom, uravnava vlago, ni pralen in ne nabreka. Obarvani omet je v celoti odporen proti vplivom svetlobe, cementa in apna. Omet je negorljiv (gradbeni proizvod razreda A).
Značilnosti in prednosti
- mineralni brizgani omet na apneno-cementni osnovi
- za ročni in strojni nanos
- vodoodbojen in visoko paroprepusten
- odporen proti alkalijam in zmrzovanju
Potrebno je upoštevati
- Temperatura pri izvedbi: vsaj +5°C podlage in zraka. Izogibamo se delu ob neposrednem osončenju in nevarnosti omočenja površin.
- V primeru barvne neenotnosti površine, kar je naravna lastnost ometa, priporočamo barvanje z weberton fasadno barvo
- Na voljo v belem odtenku: W001, zgodovinski odtenki po predhodni ponudbi in v minimalni količini 1000 kg.
BARVNI ODTENKI - OPOZORILO!!
Zaradi uporabe grafičnih programov in nastavitev monitorjev / ekranov obstaja možnost različnega dojemanja barvnih odtenkov na spletni strani, odtenki odstopajo od realnega stanja v naravi!
Za ogled dejanskih vzorcev fasadnih odtenkov, prosimo kontaktirajte našega tehnično-komercialnega svetovalca.
Različice izdelka
Ime | Granulacija | Pakiranje | Poraba | Izdelava na enoto pak. |
---|---|---|---|---|
ImeS000N | Granulacija1,8 mm | Pakiranje30 kg | Porabaca. 4,0 - 5,0 kg / m² | Izdelava na enoto pak.ca. 6,00 - 7,5 m² |
Navedene porabe služijo kot informacija in so zgolj okvirne vrednosti. Poraba je odvisna od vrste podlage in tehnike nanosa. Natančno porabe materiala lahko ugotovite s poskusnim nanosom.
Dokumentacija
Priprava in izvedba
1) Podlaga
Primerna je vsaka enakomerno in dobro vpojna podlaga, ki je stabilna in se ne krči ter ne vsebuje vodotopnih primesi. Podlaga mora biti trdna in suha, skladno z DIN 18550. Ometi morajo biti pripravljeni skladno z veljavnimi normativi: apneno – cementni ometi po DIN 18550, strojni ometi na osnovi apneno – cementne malte ter toplotni ometi na osnovi stiropora ali perlita.
2) Izvedba
Osnovni cementni obrizg:
Vse površine moramo popolnoma prekriti z Weber cementnim obrizgom ali cementnim obrizgom, pripravljenim v naslednji sestavi:
1 volumenski del portlandskega cementa in 3 volumenski deli ostrozrnatega peska brez glinenih primesi. Najprimernejši je pesek granulacije 0 – 7 mm, z malo finih delcev.
Grobi omet:
Na osnovni cementni obrizg nanesemo, v enakomerni debelini 20 – 25 mm, Weber grobi omet za strojni nanos ali apneno - cementni omet, pripravljen v naslednji sestavi: 2 volumenska dela gašenega ali hidriranega apna, 1 volumenski del portlandskega cementa in 9 do 11 volumenskih delov ostrozrnatega peska brez glinenih primesi. Najprimernejši je pesek granulacije 0 – 7 mm, z malo finih delcev. Enako mešalno razmerje uporabimo tudi pri izdelavi ometnih obrob (‘faž’). Grobi omet poravnamo z ustrezno letvijo – površina ometa mora ostati primerno hrapava. Pred nanosom finega ometa mora biti grobi omet popolnoma suh in stabiliziran. Ne smemo uporabljati dodatkov (na primer proti zmrzovanju).
Fini omet:
Sledi nanos Weber finega ometa ali finega ometa, pripravljenega v naslednji sestavi:
2 volumenska dela gašenega ali hidriranega apna, 1 volumenski del portlandskega cementa in 9 do 11 volumenskih delov ostrozrnatega peska brez glinenih primesi. Najprimernejši je pesek granulacije 0 – 2 mm. Grobi in fini omet morata biti pred nanosom webermin brizganega ometa popolnoma suha in stabilizirana.
Obstoječe fasade
Pri obnovi mora biti podlaga očiščena slabo oprijemljivih delcev (stari ometi, barve). Pri čiščenju lahko uporabimo visokotlačni čistilec. Poškodovane dele fasade obnovimo z materiali, ki so po sestavi in strukturi enaki obstoječim. Pred nanosom webermin brizganega ometa mora biti podlaga popolnoma suha in stabilizirana.
Priprava ometa:
webermin brizgani omet pripravimo s čisto vodo tako, da sprva dodamo le toliko vode, da nastanejo vlažne grudice. V nadaljevanju vodo dodajamo postopoma, tako da postane zmes sprva gosto testasta in nato primerna za nanašanje (brizganje). Če za pripravo ometa uporabljamo mešalnik, moramo vsebino več mešalnikov medsebojno zmešati v primerno veliki posodi. Če omet pripravljamo ročno, moramo medsebojno zmešati vsebino več vreč. Po enakem postopku medsebojno mešamo blago različnih šarž. Pri izdelavi fasade moramo paziti, da je konsistenca ometa ves čas enaka. To je zelo pomembno za enakomeren videz fasadne površine. Med delom zmes stalno mešamo ter ne uporabljamo dodatkov (na primer proti zmrzovanju).
Predhodno omočenje:
Pred nanosom webermin brizganega ometa površino, ki jo bomo obdelali v enem dnevu, enakomerno omočimo. Pri tem ne smemo pozabiti na parapete ter notranje dele okenskih in vratnih odprtin. S poskusnim nanosom ugotovimo, ali je površina primerno omočena (omet se ne suši prehitro oziroma ne drsi po površini).
Nanos ometa:
Omet nanašamo ročno ali strojno v dveh nanosih s časovnim zamikom 2. do 3. ur. V primeru pojava lis na fasadni površini ali izplavljanja apna priporočamo barvanje fasadne površine z weberton fasadno barvo v izbranem barvnem odtenku. Barvanje ne prekrije napak pri izvedbi! Stična mesta obdelujemo sveže na sveže. Stike ometov v različnih barvah izvajamo samo vertikalno.
Temperatura pri izvedbi: vsaj +5°C podlage in zraka. Izogibamo se delu ob neposrednem osončenju in nevarnosti omočenja površin.
3) Poraba
ca. 4,0 - 5,0 kg / m2